Příprava na prodej

Vaše spokojenost
je mým jediným cílem...

Profi foto, foto staging a virtuál staging

Fotografie je to co zájemce o koupi u inzerátu zajímá našel si obec nebo město líbí se mu cena nemovitosti a teď ho zajímají fotky, převážná většina klientů udává se, že až 95% dnes hledá nemovitosti na internetu a proto kvalitní fotografie účinný nástroj při prodeji Vaší nemovitosti, to co ho osloví a přiměje, aby inzerát rozklikl a získal tak další informace, takže tuto stránku samozřejmě vůbec nepodceňuji a na focení využívám profesionály co mají techniku na focení nemovitosti, některé fotím i sám, ale už jen okrajově. Foto staging je příprava spočívá to v tom, že se například byt úplně uklidí, aby nikde nebyli osobní věci a doplní se dekorace například květiny, různé deky, polštáře prostře se stůl zapnou se světla lampičky před samotnou fotkou se vše nachystá, aby byla fotka co nejhezčí. Samozřejmě to nejde všude tak se využívá virtuál staging kdy se do fotografie počítačem upraví dodá se nábytek, aby klienti měli představu jak by mohla nemovitost vypadat např. po rekonstrukci.

Video prohlídky a 3D virtuální prohlídka

Videoprohlídka je taky důležitá na zájemce o koupi působí emocionálně. Vidí nemovitost tak jak reálně vypadá je podbarvená hudbou a většinou s živímy vstupy realitního makléře také je doplněna o informace o lokalitě dispozici atd. Taky podle vyjádření předního inzertního serveru je višší návštěvnost u nemovitostí s videoprohlídkou. A 3D virtuální prohlídka je komletní vnitřní 3D nascenování nemovitosti, kdy se zájemce o koupi s nemovitostí seznámí naprosto přesně do detajlů při virtuální prohlídce. 

2D a 3D půdorysy

Je doplnění fotografii nemovitosti v inzerci o půdorysy, aby zájemce o koupi měl představu jak je celá nemovitost dispozičně řešená. Jsou znázorněny stěny příčky pozice oken, dveří, kuchyně, umístění toalety, kotle a nábytku. Je to určitě velmi důležité doplnění pro úspěšnou inzerci. 

3D vizualizace 

Jsou digitálně zpracované podklady celé nemovitosti využívá se především u novostaveb u rozestavěných rodinných domů, bytových domů nebo bytů. Protože fotky se v takovém případě do inzerce nedávají. Vizualizace zájemci o koupi nabídne představu o tom jak by mohla nemovitost po dokončení stavby vypadat.  

Home staging

Do nemovitosti, která  je vystěhovaná a ideálně i nově vymalovaná se před focením a natočením videoprohlídky nastěhuje nábytek a dekorace celí prostor se nachystá tak aby fotky a celí prostor dal vyniknout svým přednostem.

Text inzerátu

Lokalita, cena, fotky a dispozice to co kupujícího na inzerátu zajímá nejvíc… vše se mu líbí inzerát ho zaujal a tak se s chutí začte do textu inzerátu. Zajímá ho s čeho je stavba postavena a v jakém asi roce jaké byli použité u nemovitosti materiály na hrubou stavbu a na střechu jestli je taška pálená nebo betonová a krov dřevěný tesařský nebo vazníkový. Tvar střechy je obyčejná sedlová nebo krásná mansardová nebo valbová? Má stavba balkon lodžii terasu vikýř nebo arkýř obytné podkroví nebo jen půdu? Mezonet nebo mezanin? Kolik je užitná plocha a kolik obytná? Jestli je strop dřevěný se záklopem a bedněním nebo je betonový. Elektřina hliník nebo měď, 240V nebo i 400V. Voda v plastu nebo původní? Odpad do septiku nebo do kanalizace?   Vytápění kotel je na tuhá paliva plyn nebo elektřina lokální nebo ústřední a podlahové nebo radiátory. Okna plastová nebo dřevěná dvojskla nebo trojskla. Zateplení jaké.  Skladba podlah keramika nebo dřevěné parkety. Koupelna jen s vanou nebo i se sprchovým koutem a zázemím pro pračku a sušičku. Kuchyň s vestavnými spotřebiči nebo bez? Je nemovitost do 10 let stáří tedy novostavba? Nebo se prodává rekonstruovaná nemovitost a čeho se týkala rekonstrukce a v jakém roce. Popsat občanská vybavenost a obce… Kupujícího vše zajímá rozhoduje se o životním rozhodnutí většina kupujících si kupuje nemovitost na celý život.

A teď je otázka napsat do inzerátu úplně vše a nebo raději něco vynechat záměrně například, že je nemovitost celá podsklepená, aby si zájemce o koupi zavolal a dotázal se na chybějící informace a já ho přesvědčil, že prohlídka opravdu stojí za to a že je nezávazná a tam se dozví úplně vše a rozhodne se pro koupi… Ne to nedělám, vždy do inzerátu napíšu všechny pravdivé informace rád prodám i Vaši nemovitost tak mi zavolejte nebo napište.

Roman Julínek

Moje služby

Výkupy nemovitostí

Všechny pole jsou povinné.